Modelowanie blizn / rozstępów

Przyczyną pojawienia się rozstępów jest zerwanie siatki włókien kolagenowych, które tworzą rusztowanie zdrowej skóry. Przyczyn takich uszkodzeń może być wiele, ale najczęściej mają one związek z gwałtownym rozciąganiem skóry podczas ciąży, tycia czy intensywnego treningu siłowego. MonaLisa Touch jest laserem rakcyjnym CO2 emitującym opatentowany rodzaj impulsu tzw. Deka-Puls. Punktem wychwytu jego wiązki jest woda, a światło wnika bardzo płytko w skórę nie uszkadzając głębszych tkanek i naczyń krwionośnych. Wiązka lasera o odpowiednio dobranych do zabiegu parametrach stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Ponadto sprawia, że włókna kolagenowe stają się grubsze. Wszystko to powoduje, że rozstępy i blizny ulegają wygładzeniu i spłyceniu, a jeżeli są przebarwione ich nieestetyczny kolor zanika. Daje to efekt młodo wyglądającej, gładkiej i zdrowej skóry.

PRZEBIEG ZABIEGU

Czas trwania zabiegu modelowania blizny laserem MonaLisa Touch zależy od jej wielkości, ale zwykle jednak wynosi około 10-20 minut. Przed zabiegiem na skórę nakłada się maść znieczulającą i na około 20-30 minut pozostawia się foliowy opatrunek poprawiający jej wchłanianie. Przy pomocy specjalnej głowicy naświetla się bliznę wiązką lasera.

EFEKTY

Efekt terapeutyczny leczenia blizn w dużej mierze zależy od cech skóry pacjentki, wielkości i wieku blizny oraz osobniczo zmiennych uwarunkowań gojenia charakterystycznych dla każdego człowieka. Zadowalające efekty mogą pojawić się już po pierwszym zabiegu jednak zwykle konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów laserowych lub zastosowanie leczenia skojarzonego (iniekcje sterydów w bliznę, ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym). Uzyskane efekty będą każdorazowo omawiane z lekarzem podczas wizyt kontrolnych.

PIERWSZE DNI PO ZABIEGU

Przez pierwszy tydzień skóra po zabiegu będzie  zaczerwieniona oraz wrażliwa, możliwe, że dojdzie do pojawienia się wysięku surowiczego, a blizna pokryje się strupem, którego nie wolno usuwać.


Warning : file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=/modelowanie-blizn-rozstepow/&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/itm-supramed/ftp/www/wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 29

PAKIETY

W Supraślu nie sposób się nie zakochać. Zapraszamy do doświadczenia bliskości kultury, piękna przyrody, uroków uzdrowiska połączonych z pakietami pielęgnacyjnymi w Klinice Supramed.

WIĘCEJ